Nem lehet eléggé hangsúlyozni az öngondoskodás fontosságát, pedig senki nem akar filléres gondokkal küszködni majd a nyugdíjas éveiben. A nyugdíjcélú gondoskodás céljából három lehetőséget vehetünk igénybe, az önkéntes nyugdíjpénztárt, a nyugdíj-előtakarékossági számlát, valamint a nyugdíjbiztosítást. A Grantis weboldalán olvasható, hogy ezt a három nyugdíjcélú öngondoskodási formát a magyar állam is elismeri és adójóváírással támogatja.
Tulajdonképpen a nyugdíjbiztosítás egy életbiztosítási szerződés, amit azért kötünk a biztosítóval, hogy az ide befizetett pénzünk biztonságban legyen és folyamatosan gyarapodjon mindaddig, amíg nyugdíjba nem vonulunk vagy el nem érünk egy bizonyos rokkantsági fokot. Ily módon a nyugdíjbiztosításban összegyűlt vagyonunk kiegészíti majd az államtól kapott öregségi nyugdíjunkat. Két alapvető típusát ismerheted meg a weboldalon a nyugdíjbiztosításnak.
Az egyik a garantált hozamú, rendszeres díjú változat, ami klasszikus vagy hagyományos nyugdíjbiztosításként ismert. Ha ezt választod, akkor a biztosító a nála befektetett pénzedre garantált hozamot ígér és ezt az összeget a szerződés lejártával megkapod. A fix kamat fényében, a megkapható összeg általában már a szerződéskötéskor ismert. Előfordulhat egyes garantált hozamú nyugdíjbiztosításoknál, hogy a biztosító nagyon jól forgatja a pénzt és extra hozamot termel. Biztosítótól függően, ennek az összegnek a 60-100%-át jóváírja a számládon.
Ennél a konstrukcióbál a biztosító megígéri a kamatot, így nem fogja a pénzedet kockázatos eszközökbe fektetni. Amint tudjuk, az alacsony kockázat alacsony hozamot is jelent. Viszont a második lehetőséggel, vagyis a befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítással már lényegesen nagyobb hozamokat is el lehet érni. Ennél a konstrukciónál a majdani nyugdíjad nagysága attól függ, hogy milyen eszközalapokba fektetted a pénzedet. Ez nagyobb befektetési szabadságot ad, magasabb hozammal kecsegtet, azonban sokkal nagyobb pénzügyi szakértelmet kíván a nyugdíjportfólió gondozása.